Mart 19 2018 0Yorum

WordPress sitenizi Google ve arama motorlarında öne çıkaran 8 önemli eklenti!

SEO’ya ve sitenizin görünürlüğünü nasıl artırabileceğine dair şüphesiz birçok alternatif var. Bu nedenle, tüm alternatifler aynı gibi göründüğünden bazı web sitesi sahipleri için kafa bu durum karıştırıcıdır. Bu anlamda bizde sizler için en ideal olan 8 eklenti diğer tabirle plugini değerlendirmeye aldık.

Pek çok WordPress eklentisi geliştiricisinin, web sitesi sahiplerine arama motoru optimize edilmiş siteler oluşturma konusunda yardımcı olması için gerekli SEO eklentileri oluşturması çok güzel bir hizmet. İşte bu yüzden hiç kimse WP eklentileri sayesinde SEO uzmanı olmak zorunda kalmıyor. Çünkü bu eklentiler sayesinde web siteniz arama motorlarında kolaylıkla üst sıralarda olabiliyor.

Hemen konuya geçersek;

Yeni bir web siteniz varsa ya da sitenizi açtınız ama henüz herhangi bir SEO eklentisi yüklemediyseniz, bir tane seçmeyi düşünün ve siteniz için kendi SEO testinizi başlatın.

Size yardımcı olmak için, 2018 yılında WordPress için en iyi 8 SEO eklentisini ve web sitenizin genel SEO durumunu nasıl geliştirebileceklerini buraya aldık.

1. Yoast SEO
Bugüne kadar, Yoast SEO’nun 1 milyondan fazla indirme ve 1,418 kullanıcıdan 4,5 / 5’lik bir oranı var. SEO söz konusu olduğunda, siteniz için en iyi başarıyı sağlayan özelliklere sahip SEO için en çok kullanılan WordPress eklentilerinden biridir. Bu eklenti ile, bir blog yayınınıza anahtar kelimeler atayabilirsiniz, böylece tüm içerik boyunca kullanmaya odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yayının arama sonuçlarında nasıl görüneceğini gösteren bir pasaj görünümü de vardır.

Sayfa Analizi adı verilen diğer bir özellik, meta açıklama, başlık veya alt başlıklar ve resimler dahil olmak üzere tüm odak anahtar kelimelerinizin yerinde olmasını sağlar.

Diğer özellikler arasında, sadece bir kutuyu işaretleyerek etkinleştirebileceğiniz en gelişmiş XML site haritaları , içeriğinizi kullanan diğer web sitelerine karşı savaşmak için RSS optimizasyonu ve gönderiler ve sayfalar için Breadcrumbs gezinme özelliği bulunur.

2. All in One SEO

Bu eklentinin aynı zamanda bugüne kadar 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 249 yorumdan 4.5 / 5’lik bir değerlendirmesi var.

Özellikleri Yoast ile benzer olmasına rağmen, All in One SEO Pack WordPress E-ticaret siteleri ile entegre tek eklenti olduğunu iddia ediyor . Ayrıca, benzersiz özelliklerinden biri otomatik olarak meta etiketleri oluşturuyor ve daha iyi arama sıralaması için başlıkları optimize ediyor.

Bu WordPress SEO eklentisi hakkında en iyi şey, gerekli olan küçük ayarların olması ve kurulur kurulmaz çalışır olmasıdır .

3. SEO Ultimate
SEO Ultimate, kapsanan temel SEO özelliklerine sahiptir, ancak SEO uygulamalarını içerik oluşturmada ön planda tutmak için tasarlanan benzersiz olanları ekler. Başlık etiketlerine ve meta açıklama editörlerine ek olarak, yayınlandığında etkinleşen bir taslakta bağlantı koymayı içeren uzun bir derin bağlantı işlevleri listesi vardır.
Başka bir kullanıcı merkezli özellik, bir yazarın Google+ profilini arama sonuçlarında içeren Yazar İşaretleyicisidir.

4. Squirrly SEO
Squirrly SEO, içeriğin hem arama motorları hem de okuyucular için optimize edilmesini sağlayan bir eklentidir. SEO bilgisi az olan ortalama kullanıcı için idealdir.

SEO başlıklarını otomatik algılar, yazarların SEO’larını bildiklerini bildiren yeşil göstergelerle, blog yazılarını yazarken gerçek zamanlı olarak tanımlar. Ayrıca, haftalık olarak yayınlar ve sayfalar için analizler sağlar. SEO ile ilgili ilk şeyi bilmiyorsanız, ancak siteniz için bunu geliştirmek istiyorsanız, bu eklenti size yardımcı olacaktır.

5. Premium SEO Pack

Premium SEO Paketi, premium bir eklentidir, yani ücretlidir. Ama ödeme yapmaya değer kılan bir kamyon dolusu özellik sunar. En göze çarpan özelliklerinden biri, sitenizin yük hızını artırmanıza yardımcı olmak için CSS ve JS’yi sıkıştırmanıza yardımcı olabileceğidir. Bu eklentinin bu fonksiyonu ile sitenizin hızını daha da artırabilirsiniz. Bunun dışında, zengin snippet entegrasyonu, video site haritası ve yerel SEO da elde edersiniz.

Eklenti ayrıca, WordPress sayfalarınız ve yayınlarınız için toplu optimizasyon yaparak daha az zaman harcayarak ve basitleştirerek işler yapar. Eklenti ayrıca bir XML site haritası oluşturmanıza , gösterge tablosunuzun sağladığı kolaylık ile Google Analytics’ten istatistik göstermenize ve tüm 404 sayfalarını izlemenize ve yeniden yönlendirmenize yardımcı olur.

Sosyal Ağ büyümesi, arama motoru merdiveni üzerindeki sıralamanızı ölçmek için de çok önemlidir. Bu, aynı zamanda trafik için zorunlu bir kaynaktır ve neyse ki, Premium SEO Pack sosyal ağınızın büyüklüğü ve büyüme oranı üzerinde sekmeler tutar. Ayrıca içeriğinizle bağlantı kurabilir, resimlerinize ALT etiketi sağlayabilir ve web sitenizdeki tüm bağlantıları işlemek için yerleşik bir 301 yönlendirme modülü kullanabilirsiniz.

6. SEO WordPress
Bu sadece Google Yazarlığı ve Google Analytics entegrasyonu için öne çıkan oldukça basit bir WordPress eklentisidir. Buna ek olarak, anahtar kelime, başlık ve meta optimizasyon, XML site haritaları, Breadcrumbs, Google ve Bing Web Yöneticisi Araçları Doğrulaması dahil olmak üzere, bu eklentinin çoğunda SEO özellikleri bulunur.
Daha yeni başlayanlara yönelik olan bu eklenti, kurulumdan sonra ayarlarla uğraşmadan pratik çalışır.

7. Google Analytics WD
Şimdiye kadar SEO ile açık olması gerektiği gibi, sitenizi Arama motoru sıralamasında Optimize etmeyi deniyorsunuz. Ve aramaların çoğu Google üzerinden yapıldığından, Google Analytics WD’den daha iyi bir alternatiif bulamazsınız.

Google Analytics, sitenizin trafiğine ilişkin bilgiler sunan ve böylece trafiği daha da artırmaya yardımcı olmak için “veriye dayalı” kararlar vermenize yardımcı olan çok popüler bir eklentidir. Ayrıca, bir işletmenin büyümesi söz konusu olduğunda, ziyaretçilerinizin takibi ve CONVERSION RATE’in izlenmesi, uygun stratejinin belirlenmesinde çok önemlidir. Şimdi özelliklerin çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Fakat onlar verimli, etkili ve en iyileridir; eklenti ücretsizdir.

Her neyse, seçenekler de o kadar da temel değil ve pasta grafikleri ve çizgi grafikler biçiminde kesin veriler elde edersiniz. Ayrıca, WordPress gösterge tablonuzun rahatlığından farklı bilgileri de kontrol edebilirsiniz – Giden tıklamalar, SEO performansı, satış dönüşümü, IP adresi izleme, vb. Eklenti, Adsense ve Adwords’den ne kadar para geldiğini ve web sayfalarınızdan ne kadar para kazandığınızı görebilirsiniz..

8. SEOPressor
Bu SEO web sitenizin olası her yönünü kapsayan ve sayfaların hepsine eşit müdahale eden WordPress SEO eklentisidir.

Yeni başlayanlar için, SEOPressor sadece içeriğin anahtar kelime bakımından zengin olmasını değil, aynı zamanda doğru yerlerde ve doğru sıklıkta gösterilmesini de sağlar. Ayrıca, Google’ın Web Yöneticisi Yönergelerini ihlal etmemek için SEO ince ayarlarınızı sınırlayan bir “aşırı optimizasyon” uyarı aracına da sahiptir. Hassastır kurallara uymanız konusunda uyarır. Akıllıdır ama ücretlidir.

Bu eklenti için fiyatlandırma, tek siteli lisans için tek seferlik 47 ABD Doları veya birden fazla site için bir defaya mahsus 497 dolarlık tek seferlik ücret ve 5 dolarlık bir plan olabilir.

 Hadi bakalım iyi SEO’lar…

Write a Reply or Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.